Cikkünkben a több évezrede működő indiai tudomány segítségével, az ayurvédával mutatjuk be a szervezteben felhalmozódott méreganyagok káros hatásait, hangsúlyozva a kiegyensúlyozott és megfelelő táplálkozás fontosságát.
Sonnerwirth Péter írása
Az ajurvédikus gyógyászatban az AMA kifejezés a testben felhalmozódó mérgekre, emésztetlen táplálékokra, salakanyagokra utal. Ebben gyökerezik a legtöbb megfázás, influenza, a legyengült immunrendszer, és annak szövődményei az allergiák, az asztma, az ízületi gyulladás.
Ezt a felhalmozódást többnyire a gyenge emésztő erő okozza, melynek következménye, hogy az emésztőrendszerben emésztetlen, illetve részlegesen emésztett anyagok maradnak. Ezek megrekednek, felhalmozódnak, erjednek és betegségeket okozhatnak.
Tehát elsődleges ok a rossz emésztés. De okozhatja krónikus székrekedés, a szövetek rossz anyagcseréje, baktérium-, vagy vírusfertőzés.
Honnan tudhatjuk, hogy mérgek halmozódtak fel testünkben?
Néhány tünet, amelyek árulkodóak lehetnek:
- lustaság, álmosság, gyengeség
- depresszió, ingerlékenység
- fájdalom érzet a testben vagy a lábakban
- étvágytalanság
- nehézségérzet a gyomorban étkezés után
- gázosodás
- lepedékes nyelv
- rossz lehelet
- nyálkás széklet
- erős izzadság szag
Sokszor foglaljuk össze ezeket a tüneteket azzal, hogy ez csak "tavaszi fáradtság", vagy a téli hónapokban a napfény hiánya. Sajnos ilyenkor hajlamosak vagyunk megfeledkezni életvitelünkről, és a megfelelő táplálkozásról. A hideg kedvez a mérgek letapadásában is.
Idén készülj fel a hűvös évszakokra és támogasd meg szervezetedet ayurvédás módszerekkel! >> Ayurvéda tanfolyam
Az ajurvédikus gyógyászatban számtalan módszer, terápia szolgálja a mérgek eltávolítását.
Következő cikkünkben ismertetünk néhány házilag is elvégezhető módszert. Ha van lehetőséged, fordulj ajurvédás szakemberhez tanácsokért!